Amaç

BİZ KİMİZ?

Hacettepe Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Topluluğu (HSBKY) 1995 yılında kurulan bir öğrenci topluluğudur. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü bünyesinde kurulan topluluğumuz, öğrencilerimizin akademik, entelektüel, sosyal ve mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla katılımcı ilkeler çerçevesinde öğrenciler tarafından yönetilmektedir. Düzenlediği etkinlikler ve hizmetlerle bölüm öğrencilerine sağladığı katkıların yanında, topluluk bünyesine katılan öğrencilere gerçekleştirilen grup çalışmalarıyla, kurumsal iletişim ve sektörel iletişimlerle, yıl boyunca yapılan yönetim ve yönetişim süreçleriyle, çok önemli yetkinlikler, tecrübeler, dostluklar kazandırmaktadır. Her yıl bünyesine yeni üyeler katan topluluğumuz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi ağırlıklı olmak üzere farklı bölümlerden üye katılımlarına açıktır. Öğrencilerin kariyer, meslek seçimlerine noktasında kurum gezileri, kariyer fuarı çalışmaları, seminerler ile düzenlenen yeni yıl etkinlikleri, spor aktiviteleri, eğlence etkinlikleri ve buluşmalarla öğrencilerin sosyalleşme, birliktelik ve aidiyetlerini güçlendirmektedir. Sosyal, çevresel duyarlılığa sahip olan topluluğumuz, çalışmalarında eşitlikçiliği, toplumsal duyarlılığı ve toplumsal faydayı desteklemektedir. Kurumsal yapısı ve sürdürülebilir öğrenci topluluğu hedefi ile bünyesindeki öğrencilere birçok tecrübe edinmesine imkân vermektedir.

VİZYON

Üniversitemiz in ‘’Daha ileriye, En iyiye’’ vizyonuna paralel, her zaman daha iyi bir topluluk olmak gayesiyle, okulumuz öğrencilerinin alanında yetkin, çevreye ve topluma duyarlı, tecrübeli, potansiyelini ortaya çıkaran öğrenciler olabilmesine katkı sağlamak.


MİSYON

Öğrencilerin kariyer, sosyal, entelektüel ve mesleki gelişim açısından ihtiyaç duyduğu etkinlikleri düzenlemek, kişisel ve mesleki yetkinliklerin gelişebilmesi, farkındalık sahibi, toplumsal ve çevresel duyarlı, aidiyet duygusuna sahip bireyler yetiştirebilmek için gerekli ortamların, çalışmaların düzenlenmesi ve yürütülmesi.

Tarihçe
Duyurular
Hacettepe Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Sıhhiye Kampüsü No : 8 Altındağ/ANKARA
0(312) 305 10 76 - 0(312) 305 10 77
sksdb@hacettepe.edu.tr