İletişim Bilgileri
Konukevi 1 : 305 16 79 - 305 15 78
Konukevi 2 : 305 16 66 - 305 21 77


Sıhhiye Konukevi 1
Sıhhiye Konukevi 1'de kontenjanlar dolu olduğundan başvuru yapılamayacaktır.

Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Yerleşkesi’nde Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet göstermekte olan Konukevi-1, 144 oda mevcudu ve 166 yatak kapasitesi ile öğrenci, doktor, hasta ve hasta yakınları ile VIP konuklara aile ortamını aratmayacak kalite ve standartta barınma imkanı sağlamaktadır.

Konukevi-1, öğrenci ve müşteri memnuniyetini amaç edinmiş eğitimli idari personeli, takım ruhu ile çalışan resepsiyon, kat hizmetleri ve kafeterya personeli ile konuklarımıza en kaliteli şekilde hizmet sunmak için vardiyalı sistemle ve konuklarımız için 24 saat giriş-çıkış serbestliği tanıyarak faaliyet göstermektedir.
5 katlı olan Konukevi-1’in 1. katında 28 otel odası; 2. , 3. , 4. ve 5. katlarında ise 27’şer öğrenci odası ile 2’şer suit oda olmak üzere tüm katlarda toplam 108 öğrenci odası, 28 otel odası ve 8 suit oda bulunmaktadır.

Otel ve suit odalar dışında kalan odaların tamamı tek kişilik olarak düzenlenip, çeşitli özelliklerle donatılmıştır. Oda standardı her oda için aynı olup, odalarımızda banyo, tuvalet, mini buzdolabı, yatak, çalışma masası,  elbise dolabı,  24 saat süreyle internet bağlantısı, kablo tv yayını ve sıcak su mevcuttur. Katlarımızdaki ortak kullanım alanı olan mutfak, çamaşırhane ve ütülerden 24 saat süre ile yararlanılmaktadır. Ortak alanlar ve otel odaları ile bina içi temizliği hijyenik olarak günlük yapılmakta, öğrenci odaları (talep doğrultusunda artırılmak suretiyle) haftada 1 gün temizlik programında belirtilen standartlara uygun şekilde uygun kimyasallarla temizlenmektedir.

Konuklarımıza ve kayıtlı öğrencilere Konukevi-1 kafeteryasında her sabah açık büfe olarak kahvaltı hizmeti verilmektedir. Tüm konuklarımıza iyi istirahatler, öğrencilerimize yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileriz.Sıhhiye Konukevi 2
Sıhhiye Konukevi 2'de kontenjanlar dolu olduğundan başvuru yapılamayacaktır.

Hacettepe Üniversitesi Sıhhıye Yerleşkesi'nde Sağlık , Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı'na bağlı olarak faaliyet göstermektedir. D-5 ve D-6 olmak üzere 2 bloktan oluşmuş olup 184 oda kapasitesi ile öğrenci , hemşire ve Yönetim Kurulu'nun öngördüğü diğer üniversite mensuplarımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

Konukevi-2 'de ; 1 Müdür , 2 idari personel , 1 sekreter , 7 danışma memuru (1'i gündüz 6'sı gece) ile toplam 11 personel hizmet vermektedir.

Odalarımızın tamamı tek kişilik olup , çeşitli özelliklerle donatılmıştır. Her odanın standardı aynı olup, odolarda 24 saat süreyle internet bağlantısı , kablo tv bağlantısı , sıcak su, mini buzdolabı , televizyon , çalışma masası ve giysi dolabı odalarımızda bulunmaktadır.

Katlarımızda ki ortak kullanım alanı olan çamaşırhane ve mutfaklardan 24 saat yararlanılmaktadır.Misafirhanemizin mutfaklarında 1 adet 4'lü set üstü ocak , 1 adet mikrodalga fırın ve her öğrenci ve hemşirelerimize ait 1'er mutfak dolabı mevcuttur.Ayrıca çamaşırhanelerimizde 3 adet çamaşır makinası , 1 adet kurutma makinası ve 1 adet ütü ve ütü masası vardır.

Kafeteryalar Müdürlüğü'ne bağlı olarak işletilen 12. kat teras kafeteryamızda öğrencilerimize her sabah açık büfe olarak kahvaltı hizmeti verilmektedir.

 

Hacettepe Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Sıhhiye Kampüsü No : 8 Altındağ/ANKARA
sksdb@hacettepe.edu.tr